Procesor pozyskaniowy NIAB

5 – 15 C

Przystawka z procesorem NIAB 5 – 15 C to bardzo wszechstronne urządzenie i wszyscy leśnicy z pewnością docenią jego możliwości. Zwiększa wydajność pracy i wyniki produkcji leśnej poprzez ograniczenie strat przypadających na drogi zrywkowe. Za cenę rozsądnych kosztów inwestycyjnych pozwala także na zautomatyzowanie najcięższych i najbardziej niebezpiecznych operacji.Po obaleniu drzewa wciągarka, w którą wyposażony jest procesor, pozwala na łatwe przeciągnięcie kłody. Przystawkę z procesorem można następnie wykorzystać do przerzucania, okrzesywania, przycinania i sortowania drewna na odpowiednie stosy.

Przystawka z procesorem NIAB jest łatwa w obsłudze, niezawodna i prosta w serwisowaniu. Jest to mocna maszyna, wykonująca wszystkie czynności, począwszy od wstępnej przecinki do ostatecznej ścinki drzew o średnicy pnia do 50 cm.

NIAB 5 – 15 w łatwy sposób można podczepić do każdego ciągnika rolniczego. Przystawka z procesorem wyposażona jest we własny układ hydrauliczny, zasilany przez mocną pompę z przekładnią podłączoną bezpośrednio do urządzenia odbioru mocy w ciągniku, co pozwala wyeliminować wał transmisyjny.

NIAB to urządzenie o dużej wydajności, posiadające wiele technicznych udogodnień podnoszących efektywność pracy. Przystawka NIAB 5 – 15 wyposażona jest w mocną wciągarkę hydrauliczną. Przeciąganie może być sterowane albo zdalnie za pomocą radia, albo lokalnie z panelu sterowania. Siła wciągarki wynosi 2,5 tony. Inne cechy urządzenia obejmują na przykład zintegrowany siłownik przedłużenia wysięgnika z funkcją amortyzacji na obu końcach, zintegrowaną piłę z wbudowaną pompą smarującą i trwale zamontowanym silnikiem, duży 60-litrowy zbiornik oleju hydraulicznego i panel sterowania o regulowanej wysokości w celu zapewnienia optymalnej pozycji pracy.

Przystawka NIAB 5 – 15 C jest dostępna w wersji automatycznej, wyposażonej w miernik długości i średnicy, jak również w układ sterowania z dziewięcioma wstępnie zaprogramowanymi opcjami. Miejsce przecięcia kłody można wybrać za pomocą przycisków (+) lub (-) na panelu sterowania. Można również wybrać wstępnie zaprogramowaną opcję.

Cena: Prosimy o kontakt telefoniczny
Szerokość 2.45 m
Wysokość 2.3 m
Długość 2 m
Masa 1050 kg
Prowadnica łańcucha 18 "sup>3
Wydajność cięcia 18 / 25 kW/hk
Podziałka łańcucha 0.404 "
Prędkość łańcucha 40 m/sek
Kąt roboczy 75 °
Długość liny wciągarki 40 m
Średnica liny wciągarki 8 mm
Maks. siła ciągnięcia wciągarki hydraulicznej 2.5 t
Maks. średnica drewna 500 mm
Długość skoku podajnika 1520 mm
Przeciętna prędkość podajnika 1.5 m/sek
Nacisk okrzesywania 110 bar
Nominalny przepływ oleju hydraulicznego 60 kg
Nominalny PTO 400 kg
Zapotrzebowanie na moc 30 / 40
Zabezpieczenie elektryczne 12 V - 16 A
Pojemność zbiornika oleju hydraulicznego 65 l
typ_oleju_hydrauliczny Olej hydrauliczny 32
typ_oleju_przekladniowy